Захист Довкілля

Новини ДП "НАЕК "Енергоатом", які стосуються захисту довкілля та збереження екології

У разі аварії на Запорізькій АЕС наслідки загрожують усьому світу

Під радіоактивним ударом опиняться мільйони людей, країн, земель та вод, вважає завідувач відділу математичного моделювання довкілля в Інституті проблем математичних машин та систем НАН України Іван Ковалець.

«Є розрахунки викидів для одного з таких сценаріїв. Цей сценарій передбачає грамотні дії персоналу під час аварії для мінімізації наслідків. Тобто це не «апокаліптичний» сценарій, але це дуже важка аварія максимальної категорії 7 за шкалою ІNES. Коли оцінки обсягів викидів зроблено, все залежить від метеорологічних умов, і ми моделюємо атмосферне розповсюдження», – пояснив він.

...
...
Існують альтернативні джерела живлення ставка-охолоджувача Запорізької АЕС, – Петро Котін

Про це президент ДП «НАЕК «Енергоатом» розповів в ефірі «Радіо свобода», коментуючи нинішню ситуацію після підриву Каховської ГЕС.

...
Можливі наслідки аварії на Запорізькій АЕС

Російські окупаційні війська обстрілюють із території окупованої Запорізької АЕС підконтрольні Україні населені пункти. Водночас окупанти наносять удари по самій ЗАЕС і погрожують її підірвати. Станція замінована. Про можливі наслідки аварії на найбільшій в Європі Запорізькій атомній електростанції розповіли у Державній агенції з управління зоною відчуження.

...
Енергоатом та міндовкілля обговорили завершення будівництва Ташлицької ГАЕС

28 липня 2021 року ДП «НАЕК «Енергоатом» і Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України провели спільну онлайн-нараду – на виконання доручення віце-прем’єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського.

...
Енергоатом надав пропозиції щодо зміни умов ліцензії експлуатації реакторних установок ЗАЕС.

Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін повідомив, що Компанія, як експлуатуюча організація – оператор АЕС, подала пропозиції до Держінспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) щодо зміни умов ліцензії реакторних установок тимчасово окупованої Запорізької АЕС.

...
Дії військових рф на ЗАЕС є ядерним тероризмом, – Держатомрегулювання

За результатами розгляду Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України, засідання якої було присвячене зокрема і безпековій ситуації на Запорізькій АЕС та відбулося 4 серпня 2022 року, констатували факт, що з 4 березня 2022 року промисловий майданчик ЗАЕС перебуває під «контролем» російських військових. Під час захоплення атомної електростанції збройними силами рф її майданчик обстрілювався зі стрілецької зброї та артилерійських систем різного калібру, внаслідок чого пошкоджені системи й елементи енергоблоків АЕС та інфраструктурні будівлі.

...
В Україні буде створена національна мережа електричних зарядних станцій

В Україні буде створена національна мережа електричних зарядних станцій. Першим кроком для реалізації відповідного проєкту стало підписання 17 червня 2022 року Меморандуму про партнерство та взаємодію між ДП «НАЕК «Енергоатом» та АБ «Укргазбанк».