Існують альтернативні джерела живлення ставка-охолоджувача Запорізької АЕС, – Петро Котін

Про це президент ДП «НАЕК «Енергоатом» розповів в ефірі «Радіо свобода», коментуючи нинішню ситуацію після підриву каховської ГЕС.

«Незважаючи на досягнення проєктної відмітки так званого «мертвого» рівня в Каховському водосховищі, – 13,3 м, коли теоретично вже неможливо підживлювати його від насосів підживлення, наразі підтверджено, що реальні умови менш консервативні, ніж передбачено проєктом», – наголосив Петро Котін.

І пояснив: зараз, як і раніше, робота цих насосів у разі необхідності є цілком можливою і «дасть можливість забезпечити підживлення навіть за найнижчих рівнів Каховського водосховища. Нині ситуація контрольована: окрім Каховського водосховища є ще кілька джерел підживлення ставка-охолоджувача. Це мобільні насосні установки, які можуть бути розгорнуті за необхідності, й останній рубіж – використання підземних свердловин питної води».

За словами керівника НАЕК, на сьогодні безпосередньої загрози для ЗАЕС через прорив греблі Каховської ГЕС не існує. Основна загроза полягає в тому, що рашисти і далі перебувають на станції та можуть своїми діями вчинити будь-який черговий злочин, аби значно погіршити ситуацію.

Єдиним шляхом досягнення повної безпеки Запорізької АЕС є деокупація, демілітаризація та повернення її під контроль легітимного оператора – Енергоатома.