#STANDWITHUKRAINE

Енергоатом планує скоротити час ремонтних робіт на енергоблоках АЕС у 2024 році

АТ «НАЕК «Енергоатом» проводить роботу зі зменшення тривалості планово-попереджувальних ремонтів. Адже чим менше енергоблок перебуває в ремонті – тим більше електроенергії він зможе виробити для потреб споживачів та підприємств України.

Так, на чотирьох енергоблоках виконувались капітальні ремонти, які є довшими за тривалістю проведення робіт.

Також у 2023-му на першому енергоблоці Південноукраїнської АЕС тривали роботи із продовження терміну його експлуатації. Вперше в Україні всі необхідні процедури та експертизи для отримання відповідного висновку здійснювались згідно із західними стандартами. Раніше такий процес потребував виведення блока в ремонт щонайменше на 100 діб. Та фахівці Енергоатома змогли без тривалого зупину провести необхідні роботи.

«Нам вдалось впровадити найкращі стандарти ефективності, завдяки чому ми скоротили час і отримали вигоду: зберегли генерацію та забезпечили електроенергією країну, а також змогли отримати позитивне рішення щодо продовження роботи блока на 10 років», – зазначив голова правління Компанії Петро Котін.

Тривалість ремонтів була такою:

  • 2022 рік – 634 доби
  • 2023 рік – 618 діб
  • 2024 рік – 612 діб (заплановано)
  • 2023/24 – 100%

Впровадження найсучасніших стандартів, фахова робота працівників Компанії та згуртована робота всієї команди – Енергоатом працює для України та українців!