Починаючи з березня 2023 року, коли було прийнято Закон України «Про акціонерне товариство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом», проведена велика робота.
«Процес корпоратизації такого великого підприємства є складним і потребує вжиття заходів і прийняття рішень: на рівні Уряду як органу управління та засновника, Міністерства економіки України, якому делеговано відповідні повноваження, на рівні власне підприємства», – наголосив віцепрезидент Енергоатома Хартмут Якоб.
Важливими кроками на шляху корпоратизації Компанії стали прийняті Урядом рішення:
Зі свого боку, Компанія докладає максимум зусиль, аби процес корпоратизації рухався відповідно до встановлених Урядом термінів, зокрема:
До складу об’єкта оцінки увійшло понад 118 тис. одиниць необоротних активів, що обліковуються у відокремлених підрозділах Компанії (за винятком об’єктів, що знаходяться на тимчасово окупованій території).
На сьогодні більшість об’єктів соціальної інфраструктури, а також санаторії-профілакторії, бази відпочинку, спорткомплекси, будинки культури тощо передбачаються до включення до статутного капіталу акціонерного товариства (і це є особливістю корпоратизації Компанії) та продовжать надавати послуги з оздоровлення, реабілітації, забезпечення належними житловими умовами працівників Товариства);
Крім того, зусиллями робочої групи з корпоратизації організовано проведення роз’яснювальної роботи серед персоналу Компанії для покращення розуміння процесів. Так, Консультантом з корпоратизації, якого обрав Європейський банк реконструкції та розвитку – Компанією «Делойт і Туш», проведено низку навчальних семінарів-тренінгів для керівників структурних та відокремлених підрозділів, метою яких є підготовка персоналу до нових умов роботи Компанії.
«Наразі в Енергоатомі триває робота з корпоратизації відповідно до затвердженого Урядом плану перетворення. Після завершення всіх процесів та створення наглядової ради і правління в акціонерному товаристві НАЕК стане найкращим прикладом корпоратизації в Україні», – впевнений Хартмут Якоб.