#STANDWITHUKRAINE

Енергоатом сплатив 100% обсягу компенсації тарифів для населення за 2023 рік на суму майже 128 млрд грн, – Петро Котін

Енергоатом продовжує виконувати спеціальні обов’язки із забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів (ПСО). Ця послуга покликана зменшити фінансовий тягар на українські родини, аби ціна на електроенергію для громадян була нижчою.

У 2023 році НАЕК цілком і повністю виконала свої зобов'язання в межах ПСО – щодо забезпечення населення доступною електроенергією. Завдяки швидкій та якісній ремонтній кампанії вдалося збільшити виробництво електроенергії на АЕС. Відтак Енергоатом мав можливість здійснювати оплати за ПСО.

«Ми провели ремонтну кампанію на кожному з дев'яти енергоблоків, завершили її раніше запланованих термінів і без зниження якості робіт. Темпи цієї кампанії дали змогу заробити 4 млрд грн, які, зокрема, були спрямовані на виконання ПСО. Наразі всі енергоблоки перевантажені свіжим ядерним паливом і вже майже пів зими забезпечують теплом і світлом мільйони українців», – зазначив виконуючий обов’язки голови правління АТ «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Від початку 2023 року за послугу ПСО Енергоатом сплатив ДП «Гарантований покупець» 127 млрд 994 млн грн, тоді як очікувана вартість була на понад 7 млрд меншою. Завдяки цьому Компанії торік вдалося майже на 4 млрд грн знизити загальну заборгованість зі сплати послуги ПСО.

Нагадаємо, НАЕК «Енергоатом» покриває близько 85% обсягів фінансового навантаження, необхідного для виконання спеціальних обов’язків щодо забезпечення загальносуспільних інтересів.

Дію ПСО в Україні було продовжено до 30 квітня 2024 року. Таке рішення було прийняте, щоб знизити фінансове навантаження на побутових споживачів через складну економічну ситуацію внаслідок повномасштабної військової агресії російської федерації. Отже, ціна на електроенергію для населення й надалі становитиме 2,64 грн за кВт⋅год.