#STANDWITHUKRAINE

Під час опалювального сезону українські АЕС працювали максимально ефективно

В межах робочого візиту на Рівненщину очільник Енергоатома Петро Котін провів виробничу нараду з генеральними директорами АЕС щодо результатів проходження осінньо-зимового періоду та старту ремонтної кампанії 2024.

«Нам вдалось досягнути 100%-го коефіцієнту використання встановленої потужності впродовж зимового періоду. Такий результат – важливий здобуток, якого досягли завдяки скоординованим діям всіх атомників при експлуатації енергоблоків та правильному підходу до проведення ремонтної кампанії», – зазначив керівник НАЕК.

Він наголосив, що Енергоатом планує зберегти тенденцію до проведення оперативних та якісних планово-попереджувальних ремонтів у 2024 році.

«Нещодавно стартувала цьогорічна ремонтна кампанія. Ми запланували, що її сумарна тривалість на всіх блоках становитиме 617 днів. Звичайно, що якість проведених робіт залишається для нас на першому місці. Та з урахуванням набутого досвіду, я думаю, що навіть цей термін можна буде скоротити», – повідомив Петро Котін.

Він пояснив, що пришвидшити проведення ремонтів вдалося, зокрема, завдяки:

☑ оптимізації виконання робіт з відвантаження відпрацьованого ядерного палива;

☑ залучення персоналу Запорізької АЕС та більшої кількості працівників інших філій Енергоатома;

☑ переведення обладнання АЕС на ремонт за технічним станом.

Насамкінець Петро Котін вручив грамоти та подяки українським атомникам і генеральним директорам вітчизняних АЕС за сумлінну працю та професійну майстерність.