#STANDWITHUKRAINE

У добудові енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС використовуватимуть автокран SANY вантажопідйомністю 50 тонн

Спецкран вже доправлений на майданчик ХАЕС та працюватиме на добудові енергоблоків №№ 3,4. Так, саме за його допомогою демонтуватимуть тимчасові конструкції 3-го енергоблоку та зніматимуть зовнішні стінові панелі турбінного відділення.

Крім того, краном здійснюватимуться вантажно-розвантажувальні роботи, особливо на висоті. Згодом SANY мають залучити і до монтажу металоконструкцій та каркасу турбінного відділення, а також стінових сендвіч-панелей, а також для зведення нових енергоблоків за технологією Westinghouse АР1000. Його телескопічна стріла здатна піднімати вантаж на висоту 42 метри, чого достатньо для роботи на верхніх відмітках реакторних відділень блоків, які будуються.

Нагадаємо, мобільний маневровий автокран SANY вантажопідйомністю 50 тонн був придбаний для потреб Запорізької атомної електростанції, однак попрацювати там він не встиг. Через окупацію ЗАЕС російськими військовими постачальник доправив цей спецкран на майданчик ВП «Аварійно-технічний центр». Відтак він був доправлений на Хмельницьку АЕС, де і розпочинає роботу.