Під час зустрічі з ліквідаторами аварії на Чорнобильській атомній електростанції Петро Котін нагадав, що потужний вибух на її четвертому енергоблоці назавжди змінив історію і самого світу, і атомної енергетики. Відтоді чи не найголовнішим критерієм для подальшого розвитку галузі стали безпека та захищеність.
Однак всі ці зміни відбулися згодом. А найголовнішим завданням 26 квітня та найближчих наступних днів 1986 року стала ліквідація наслідків аварії. І саме завдяки тисячам самовідданих пожежників, атомників, лікарів, шахтарів, військових вдалося приборкати «атомний» вогонь та радіацію, локалізуючи її поширення.
Президент Енергоатома вшанував пам'ять тих, кто, ліквідуючи аварію, поклав своє життя, щоб зберегти світ від катастрофи, та подякував присутнім ліквідаторам: «Ви забезпечили майбутнє народам України та всього світу і майбутнє нашим дітям».
Зауваживши, що досвід, отриманий в процесі ліквідації аварії, – дуже важкий, він також додав, що внаслідок російської агресії весь світ знову на порозі ядерної катастрофи. І шлях її уникнути лише один – деокупація захопленого росіянами найбільшого в Україні та Європі атомного об'єкта – Запорізької АЕС. Адже окупанти порушують там всі норми ядерної та радіаційної безпеки.
У заході в пам’ять про Чорнобильську катастрофу взяв участь і голова профспілки Енергоатома Олексій Лич. Він подякував героям-ліквідаторам за їхню мужність, завдяки якій нові й нові покоління українців можуть і далі жити на рідній землі.
«Пам'ятаймо всіх загиблих, дбаємо про живих!» – наголосив наприкінці Петро Котін.