#STANDWITHUKRAINE

Добудова двох енергоблоків-тисячників на ХАЕС сприятиме збільшенню потужностей атомної енергетики України

За кількістю ядерних реакторів наша держава посідає 9-те місце у світі. Вітчизняна енергосистема переважно покладається на електроенергію, що генерують АЕС. Саме атомні блоки продовжували виробляти електроенергію під час російських атак на енергетичну інфраструктуру України, і це нівелювало спроби рф занурити громадян у темряву та холод.

Водночас потужність ядерної генерації необхідно нарощувати. Адже безперебійна робота АЕС є запорукою економічної стабільності держави та посилює її енергетичну незалежність. Для прикладу: за 2022 рік блоки Хмельницької АЕС виробили 10 млрд 617 млн кВт-год електроенергії, у 2023-му – 12 млрд 602 млн кВт-год. А запланована добудова енергоблоків № 3 та № 4 на ХАЕС дасть можливість збільшити щорічне виробництво електроенергії на 14 млрд 500 млн кВт-год.

По-перше, навіть один новий енергоблок-тисячник дасть можливість забезпечити електроенергією населення міста-мільйонника, а два блоки – щонайменше однієї області. Наявність таких потужностей є вкрай важливою особливо в умовах повномасштабного вторгнення рф, коли ворог перетворює енергетику на зброю.

По-друге, нові ядерні потужності генеруватимуть електроенергію, яку Україна може експортувати, водночас наповнюючи державний бюджет. Причому реалізація електричної енергії сприятиме формуванню позитивного іміджу України на міжнародній арені як надійного постачальника та партнера.

Отже, добудова нових ядерних блоків на Хмельницькій АЕС суттєво посилить українську енергетичну безпеку та незалежність і відкриє перед нашою державою нові можливості експорту електроенергії та поглиблення співпраці з іншими європейськими країнами.