#STANDWITHUKRAINE

Збитки ворога від втрати монополії на виробництво ядерного палива та будівництво атомних електростанцій можуть сягнути понад 100 млрд доларів США на рік

Про це йдеться у колонці президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петра Котіна для видання «Економічна правда».

До 2022 року ядерне паливо на українські АЕС постачалось із росії (ТВЕЛ) та США (Westinghouse). У перші ж дні повномасштабного російського вторгнення Енергоатом припинив будь-яку співпрацю з росатомом. Це стосується і закупівлі ядерного палива. Через це росія під час агресивної війни проти нашої держави втратила вже чималі кошти.

Чистий прибуток держкорпорації «росатом», за їхньою ж інформацією, знизився за минулий рік на 14%.

Наша команда – Енергоатома – ще раніше взяла чіткий безповоротний курс на повну відмову від постачання ядерного палива з країни-агресорки. З 2020 року не було здійснено жодної закупівлі російського палива. Тож іще до початку повномасштабного вторгнення бюджет рф недоотримав прибутку від постачання палива.

Якщо інші європейські держави наслідуватимуть приклад України, то збитки ворога від втрати монополії на виробництво ядерного палива та будівництво атомних електростанцій можуть сягнути понад 100 млрд доларів США на рік.

Ці втрачені кошти ворог не зможе витратити на виготовлення ракет і снарядів, якими прагне знищити нашу енергосистему зокрема і країну загалом. На ці гроші росія не зможе екіпірувати своїх військових та сплачувати зарплати своїм «атомникам», які окупували нашу ЗАЕС.

Енергоатом і надалі працюватиме над впровадженням усіх заходів попри воєнний час, адже надійна робота вітчизняних АЕС – запорука стабільності української енергосистеми.

Для довідки: витрати на реалізацію КзПБ здійснюються за рахунок коштів від реалізації електричної та теплової енергії ДП «НАЕК «Енергоатом», а також за рахунок кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку і Євратома.

Читати повний текст