#STANDWITHUKRAINE

Енергоатом сплатив 100% авансових платежів вартості ПСО за вересень та частину заборгованості за попередній термін 

ДП «НАЕК «Енергоатом» продовжує виконувати покладені на Компанію спеціальні обов’язки зі сплати послуги із забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів.

Станом на 21 вересня 2023 року Компанія сплатила ДП «Гарантований покупець» 9,1 млрд грн, що становить 100% авансових платежів прогнозної вартості послуги ПСО за вересень 2023 року.

Крім того, НАЕК погасила частину заборгованості, яка накопичилась у попередніх періодах, сплативши ще майже 2,1 млрд гривень.

Компанія і в подальшому планує повною мірою виконувати поточні зобов’язання 2023 року з послуги із забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів.

Проте повне погашення заборгованості попередніх періодів за послугу ПСО Компанії в розмірі 20,5 млрд грн, яка накопичилась у 2022 році через незбалансованість ПСО, окупацію та відключення Запорізької АЕС, можливе лише за рахунок компенсації, що має надаватись виробнику відповідно до законодавства.

З огляду на це ДП «НАЕК «Енергоатом» звернулось до Кабінету Міністрів України з проханням передбачити у проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» видатки державного бюджету на сплату компенсації витрат ДП «НАЕК «Енергоатом» на послугу ПСО.