#STANDWITHUKRAINE

ЗАЕС знову за крок до блекауту: працює лише одна лінія живлення

Візит генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі на найбільший атомний об’єкт в Європі – ЗАЕС – не спонукав російських окупантів припинити створювати загрози ядерній та радіаційні безпеці. Внаслідок їхніх обстрілів відключилась одна з двох наявних ліній електропередачі ПЛ-330кВ «Феросплавна-1».

Наразі в роботі залишається єдина зовнішня повітряна лінія ПЛ-750кВ «Дніпровська», що з'єднує ЗАЕС із об’єднаною енергосистемою України та забезпечує живлення власних потреб станції.

У разі відмови цієї лінії найбільша АЕС в Європі отримує черговий повний блекаут, що є тяжким порушенням умов безпечної експлуатації станції й загрожує розвитком аварії!

«Запорізька атомна електростанція має негайно перейти під повний контроль України, її законного оператора – Енергоатома. росія повинна вивести зі станції своїх військових та військову техніку. Об'єкт також повинен покинути некомпетентний російський технічний персонал. Його мають замінити фахівці з України, відповідно до ліцензії, виданої Державною інспекцією ядерного регулювання», наголошує в.о. голови правління Енергоатома Петро Котін.

Нагадаємо, від початку російської окупації Запорізька АЕС вже пережила вісім повних блекаутів та один частковий – із запуском аварійних дизель-генераторів і систем безпеки. У разі їх відмови це загрожує розвитком ядерної та радіаційної аварії.