#STANDWITHUKRAINE

Президент Енергоатома Петро Котін: «Підписання угоди з компанією Westinghouse про закупівлю обладнання для енергоблока АР1000 є епохальною подією у розвитку атомної енергетики України»

На запитання журналістів президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін прокоментував укладену з компанією Westinghouse угоду.

Перш за все очільник НАЕК подякував компанії Westinghouse за продуктивну багаторічну співпрацю з Енергоатомом, і особливо в останні три роки, та всебічну підтримку під час збройної агресії рф проти України. «Ми підписали важливий контракт на постачання обладнання реакторного острову для енергоблока №5 Хмельницької АЕС, що будуватиметься за технологією АР1000», - сказав він.

Також президент Енергоатома акцентував увагу на тому, що це перший реактор не радянського зразка, який буде зведено в Україні.

«Вважаю це епохальною подією у розвитку вітчизняної атомної енергетики. Це буде перший в історії не радянський (за походженням) енергоблок, який збудує Енергоатом в Україні. Він матиме потужність понад 1100 МВт з безпечним та надійним ядерним реактором покоління ІІІ+», - наголосив Петро Котін.

Підписанням цієї угоди досягнуто дуже важливого етапу у процесі, який був розпочатий ще в 2021 році під час візиту до США Президента України Володимира Зеленського.

«Я вдячний, що ми отримали підтримку Уряду і Міненерго в ухваленні тих рішень, які дозволили нам укласти цю угоду», - зазначив президент Енергоатома

Після підписання спільних з Westinghouse меморандумів (у 2021 та 2022 роках) про будівництво спочатку п’яти, а згодом і дев’яти енергоблоків за технологією АР1000 команда Енергоатома ні на мить не зупинялася. Виконано великий обсяг передпроєктних та проєктних робіт, підготовлено проєкт техніко-економічного обґрунтування, проведено низку результативних переговорів з Westinghouse і отримано досить сприятливі умови постачання обладнання, яке вже виготовлене і готове до постачання.

«Це дозволить нам суттєво прискорити спорудження енергоблоку №5 на Хмельницькій АЕС. Нам не доведеться чекати щонайменше 3 роки (саме таким є термін виробництва подібного обладнання під замовлення), і перебувати в черзі поряд з іншими замовниками Westinghouse», - проінформував Петро Котін.

Щойно Верховна Рада України ухвалить закон про будівництво енергоблоків за технологією АР1000, Енергоатом розпочне відповідні будівельні роботи на майданчику Хмельницької АЕС.

Під час будівництва нового енергоблоку №5 на Хмельницькій АЕС буде створено до 9 тисяч нових робочих місць. При цьому загальна вартість будівництва складе близько 5 млрд дол. США