#STANDWITHUKRAINE

Добудова та введення в експлуатацію двох енергоблоків на ХАЕС на 45% компенсують втрачені потужності тимчасово окупованої ЗАЕС

До повномасштабного вторгнення в Україні експлуатувалися 15 енергоблоків з водо-водяними енергетичними реакторами, які виробляли близько половини від загального обсягу електроенергії за ціною, вдвічі меншою порівняно з традиційною тепловою генерацією.

Після захоплення російськими окупантами найбільшої в Європі Запорізької АЕС Енергоатом з вересня 2022 року працює дев’ятьма блоками, розташованими на підконтрольній Україні території. При цьому, враховуючи тимчасову окупацію територій, припинення роботи великих заводів тощо, АЕС і надалі генерують понад 50% електроенергії від загальних потреб країни.

Збереження обсягів виробництва електроенергії атомними електростанціями й утримання цін на неї в Україні на прийнятному рівні залишається важливим для виконання положень Енергетичної стратегії України на період до 2050 року. Тому недоступні наразі потужності тимчасово окупованої Запорізької АЕС потребують заміщення, і цьому сприятиме добудова двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС.

Востаннє коли ЗАЕС працювала всіма шістьма енергоблоками-тисячниками, у 2021-му, вона виробила 36 млрд 114 млн кВт-год/рік. Будівництво ж та введення в експлуатацію енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електростанції дасть можливість виробити 16 млрд 226 млн кВт-год/рік, а це близько 45% від максимального виробітку тимчасово окупованої ЗАЕС.