#STANDWITHUKRAINE

росіяни продовжують приховувати інформацію про реальний стан Запорізької АЕС

«Світ повинен знати, що відбувається на тимчасово окупованій ЗАЕС, а росіяни роблять усе, щоб приховати цю інформацію. Черговий факт недопуску місії МАГАТЕ до реакторних залів енергоблоків №1, №2 та №6 це підтверджує», – наголошує в.о. голови правління АТ «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

За повідомленням МАГАТЕ, група експертів Місії, що прибула на станцію після успішної ротації, досі не отримала доступу до реакторних залів енергоблоків №№ 1, 2 та 6 ЗАЕС.

Так, нова команда повторила запит на доступ до реакторного залу блоку №6, однак російські окупанти у доступі відмовили, заявивши, що реакторний зал «опечатаний», та запропонували звернутися приблизно за тиждень.

«Ці обмеження на своєчасний доступ експертів до ЗАЕС перешкоджають здатності МАГАТЕ незалежно й ефективно оцінювати ситуацію з безпекою та захищеністю…» – заявив генеральний директор Агентства Рафаель Гроссі.

«Запорізька АЕС має якнайшвидше повернутися під контроль її законного оператора – Енергоатома. Лише так можна гарантувати безпеку найбільшого ядерного об’єкта Європи. А російські окупанти і ті, хто їм допомагає, мають понести покарання, адже вони наражають на небезпеку весь світ», — підкреслив Петро Котін.

Джерело