#STANDWITHUKRAINE

Петро Котін обговорив питання співпраці в інфраструктурних і ядерних проєктах з послом Республіки Кореї

Під час зустрічі голова правління Енергоатома Петро Котін з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Корея в Україні та Молдові за сумісництвом Хьон Те Кімом приділили увагу пріоритетним напрямам розбудови й відновлення української атомної генерації.

Керівник НАЕК зауважив, що Енергоатом зацікавлений у співробітництві з корейськими компаніями в інфраструктурних і ядерних проєктах. Він повідомив, що Компанія готується до зведення першого блоку з реактором AP1000 та добудови ще двох блоків на майданчику Хмельницької АЕС. Крім того, заплановано і зведення першого в Україні малого модульного реактора за технологією Holtec.

«Енергоатом шукає партнерів для наших проєктів. Ми вже закупили у компанії Westinghouse реакторний острів для пʼятого енергоблоку на Хмельницькій АЕС і залюбки розглянемо пропозицію корейських компаній щодо турбінного острова», – сказав Петро Котін.

НАЕК також прагне, щоб корейська компанія Hyundai брала участь у будівництві дамбового мосту через річку Дніпро від Кам’янки-Дніпровської до Нікополя поблизу Енергодара.

Своєю чергою Хьон Те Кім висловив підтримку Україні. Він зазначив, що Південна Корея від самого початку засуджує варварське вторгнення рф в Україну, долучається до антиросійських санкцій та надає нашій країні гуманітарну допомогу і підтримку у відновленні, акцент в якому робиться на енергетичному секторі.

Посол також заявив, що корейські компанії дуже зацікавлені в участі у проєктах з будівництва та забезпеченні українських компаній обладнанням. Уряд Кореї допомагає вітчизняним компаніям в їхніх намірах.

Насамкінець Петро Котін подякував Південній Кореї за постійну підтримку України, зокрема і під час голосування на Раді керуючих МАГАТЕ за резолюцію, якою закликають рф негайно покинути Запорізьку АЕС.