#STANDWITHUKRAINE

В Енергоатомі підбили підсумки роботи за 2022 рік

10 березня 2023 року відбулося підсумкове засідання балансової комісії за результатами діяльності ДП «НАЕК «Енергоатом» у минулому році. Роботу всіх відокремлених підрозділів Компанії оцінили задовільно.

Комісія відзначила, що з початку 2022-го Енергоатом ефективно реалізовував стратегічні цілі та зберігав лідерські позиції в електроенергетичній галузі держави, водночас повністю дотримуючись усіх соціальних зобов’язань перед працівниками Компанії, зокрема й Запорізької АЕС, яка вже понад рік окупована російськими військовими.

Найскладнішим викликом для всієї галузі торік стали захоплення, пошкодження та знищення об’єктів критичної енергетичної інфраструктури внаслідок російських масованих ракетних атак. Адже вперше в історії незалежної України в листопаді 2022 року через спричинене ракетними обстрілами зниження частоти у вітчизняній енергосистемі на всіх українських АЕС спрацював аварійний захист і всі енергоблоки автоматично відключилися.

Попри це фахівці Енергоатома забезпечили безперервну роботу енергосистеми України й оперативно виконували надскладні ремонтні роботи, щоб відновити енергозабезпечення.

Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін підбив підсумки засідання балансової комісії та підкреслив ефективність роботи Компанії у прстачанні Україні необхідної електроенергії.

«На попередніх балансових комісіях, які ми проводили у відокремлених підрозділах, діяльність всіх ВП була визнана задовільною: жодного негативного висновку. Хочу подякувати всім за виконану успішну роботу незважаючи на воєнний стан в країні. Сподіваюсь, що наступне підсумкове засідання ми проведемо вже в мирний час», – наголосив він.

Нагадаємо, впродовж 2022 року Енергоатом в найкоротші терміни позбувся залежності від російської федерації: всі АЕС Компанії були переведені до Паризького центру Всесвітньої асоціації організацій, що екплуатують атомні станції.

Триває робота і з налагодження виробництва в Україні паливних збірок за технологією американської компанії Westinghouse.

Крім того, розпочато підготовчі роботи з будівництва енергоблоків №5 та №6 Хмельницької АЕС, а також виконано низку передпроєктних робіт щодо майбутнього будівництва енергоблока №5 Рівненської АЕС. Загальна кількість атомних блоків, які зводитимуться за американською технологією АР1000 Westinghouse, зросла з п'яти до дев'яти.

А ще Енергоатом отримав окремий дозвіл на введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива та повністю припинив вивезення до рф ВЯП з українських АЕС.

Компанія надає всебічну підтримку всім працівникам ВП «ЗАЕС», котрі відмовилися переходити на роботу/підписувати контракти з фейковим АО «Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС», яким керує Росатом. НАЕК продовжує нараховувати й виплачувати заробітну плату всім працівникам станції. Ба більше, персоналу ЗАЕС, який працює в умовах окупації, було встановлено щомісячну надбавку – спочатку в розмірі 20% посадового окладу, а згодом її розмір був збільшений до 50%.

А наприкінці грудня 2022-го на Звітній конференції трудового колективу Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» затвердили Колективний договір Компанії на 2023-2024 роки.