З метою спростування недостовірної інформації, поширеної в засобах масової інформації, зокрема виданням Forbes Україна у статті «Атомний секондхенд. «Енергоатом» купує у Westinghouse за $500 млн обладнання не побудованого у США атомного енергоблока. Коли він буде потрібен?», опублікованій 5 січня 2024 року, зазначаємо наступне:
1. У матеріалі використано неперевірену, недостовірну та викривлену інформацію, а саме:
2. Російська пропаганда не вперше запускає подібні ІПСО. На нашу думку, це ніщо інше, як кремлівські вкиди, тому що:
Звертаємо увагу й на той факт, що обладнання реакторного острову вже виготовлено, а це економія часу щонайменше 2-3 роки, воно нове, а не «атомний секондхенд», як зазначається у матеріалі видання Forbes.
У даній ситуації Forbes Україна як авторитетне видання має усвідомлювати всю повноту своєї відповідальності за поширення контенту, що містить неточні та неперевірені факти. Це впливає на формування громадської думки та має негативний вплив не тільки на ділову репутацію компанії «Енергоатом», але й на репутацію нашого стратегічного партнера – компанії Westinghouse, а також на енергетичну безпеку України в цілому.
Враховуючи вищезазначене, ми наполягаємо на негайному видаленні статті «Атомний секондхенд. «Енергоатом» купує у Westinghouse за $500 млн обладнання не побудованого у США атомного енергоблока. Коли він буде потрібен?» з сайту Forbes Україна та публічному спростуванню цієї інформації виданням на своєму ресурсі.
Також Компанія буде звертатися до суду та використовувати всі доступні засоби в межах правового поля України для захисту своєї честі, гідності та ділової репутації.