Міжнародна співпраця Енергоатома у 2024 році

Енергоатом продовжує розвивати вітчизняну атомну галузь, співпрацюючи з міжнародними партнерами. Попри воєнний час та виклики, які несе російське вторгнення, за минулий рік НАЕК має низку напрацювань з передовими компаніями галузі: Westinghouse та Ноltec.

На Хмельницькій АЕС стартував проєкт з будівництва енергоблоків №5, №6 за американською технологією Westinghouse. Розпочато реалізацію угоди із закупівлі основного обладнання реакторної установки АР1000.

Триває робота над створенням в Україні технологічного комплексу з виробництва тепловиділяючих збірок конструкції ВВЕР-1000 за технологією Westinghouse. Енергоатом вже отримав ліцензію Westinghouse на виготовлення головок і хвостовиків ТВЗ в Україні.

Підписано генеральну угоду, яка дозволить збудувати завод з виробництва компонентів малих модульних реакторів за технологією американської компанії Ноltec International та Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Також АТ «НАЕК «Енергоатом» активно співпрацює з Міжнародним агентством з атомної енергії. Так, завдяки співробітництву у 2024 році розширено роботу моніторингової місії МАГАТЕ на електричні підстанції, важливі для роботи українських АЕС.

Продовжує активно розвиватися співробітництво з компанією CAMECO. Завдяки своєчасно підписаним угодам, забезпечено 100% потреб Енергоатома в гексафториді урану для українських АЕС з 2024-го до 2035 року.

«Незважаючи на виклики, які виникли перед країною після повномасштабного вторгнення рф, команда Енергоатома довела, що здатна не лише забезпечувати роботу українських АЕС, а й працювати над розвитком вітчизняної атомної енергетики. Разом з партнерами ми й надалі посилюватимемо енергетичну безпеку України», – наголосив очільник НАЕК Петро Котін.