#STANDWITHUKRAINE

За знаннями – в інформцентр РАЕС

Новими гостями інформаційного центру «Полісся» Рівненської АЕС стали учні Костянтинівської гімназії (Сарненський район Рівненської області). З роботою найбільшого енергогенеруючого підприємства регіону ознайомились 27 гімназистів з 4 по 9 класи.

Екскурсія була насиченою і пізнавальною. Діти дізнались більше про історію РАЕС та її міста- супутника, оглянули макети енергоблоків ВВЕР-1000 і ВВЕР-440, спробували виробити електроенергію на велогенераторі та «пройшли» дозиметричний контроль, відвідали машинну залу та реакторне відділення енергоблоків у ході віртуальної екскурсії проммайданчиком, дізналися про місце та роль електростанції в енергосистемі країни. Приємним бонусом стала вікторина, під час якої серед найактивніших дітей розіграли подарунки від Рівненської АЕС та ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області.

Директорка навчального закладу Інна Примак зазначає, що така поїздка для них є мотиваційною і дозволяє більше дізнатися про малу батьківщину, цікаві місця Рівненщини. «Ми маємо практику подібних мотиваційних подорожей для дітей, які беруть активну участь в житті гімназії, її різноманітних освітніх і творчих заходах. Щоб краще пізнати рідний край, ми вирішили відвідати інформаційний центр РАЕС. Екскурсія була дуже пізнавальною, ми почули чимало цікавої інформації, цілком нової для нас. Маю надію, що хтось із наших учнів стане в майбутньому енергетиком», – розповідає керівниця гімназії.

Для шестикласника Максима Конька візит до інформаційного центру РАЕС приніс не лише багато вражень та нової інформації, але й приємні здобутки за активну участь у вікторині. «Було цікаво! Дізнався багато корисної інформації, зокрема в сфері фізики, про атомну енергетику та виробництво електроенергії. За здобуті сьогодні знання отримав подарунок – футболку від Українського ядерного товариства. Це буде цінна пам’ять про цю подорож», – ділиться враженнями хлопець. Четвертокласник Олександр Гамза до поїздки підготувався і напередодні переглянув з десяток відео про атомну електростанцію та галузь.

«Екскурсія мені дуже сподобалася! Почув багато про історію РАЕС, про принцип роботи атомних енергоблоків; дізнався, що ядерний реактор працює на паливних касетах з пігулками урану і що одна така пігулка еквівалентна 1 тонні кам’яного вугілля. Власне за знання про це отримав в подарунок блокнот. Сьогодні я зрозумів, що робота енергетиків – дуже відповідальна, й атомна електростанція – важливий об’єкт для всієї країни, адже нині електрика потрібна у всьому, зокрема для зв’язку військових», – розмірковує Олександр.

Дев’ятикласниця Єлизавета Сафоник називає фізику однією з улюблених шкільних дисциплін: «Фізика – в числі навчальних предметів, які я люблю вивчати, тому сьогодні інформація була цінною для мене. Почула багато про професії в атомній галузі. Найбільше вразили масштабні макети енергоблоків, які легко пояснюють їхній принцип роботи, та віртуальна екскурсія, де можна побачити станцію зсередини, зокрема «побувати» поруч з реактором. Зацікавила можливість участі у творчих конкурсах, які організовує РАЕС, тож планую долучатися».