#STANDWITHUKRAINE

Серед молоді РАЕС завершився цикл конкурсів профмайстерності 2023 року

У межах конкурсів професійної майстерності на Рівненській АЕС завершився останній конкурс цього року, який відбувся в турбінному цеху № 2 (ТЦ-2) за професією машиніст-обхідник турбінного устаткування.

За звання кращого в ТЦ-2 змагались 13 машиністів-обхідників шостої кваліфікаційної групи (МОТУ-6), основним завдання яких є забезпечення безаварійної роботи обладнання турбінного відділення енергоблоків №№ 3, 4 Рівненської АЕС.

У межах теоретичної частини конкурсу, на яку відводилася одна година, молоді атомники змагалися у відповідях на 40 тестових питань з охорони праці, пожежної безпеки, правил технічної експлуатації, устаткування та технологічних систем ТЦ-2, гідродинаміки.

Під час виконання практичного завдання конкурсанти, використовуючи експлуатаційну схему, здійснювали умовне виведення в ремонт конденсатного електричного насоса I ступеня.

«Особливість конкурсу профмайстерності серед машиністів-обхідників турбінного устаткування полягає у проведенні обох його частин (теоретичної і практичної) в письмовому форматі. Відтворити в реальності практичне завдання неможливо, оскільки виведення обладнання енергоблока в ремонт – це складна технологічна операція, яка виконується за необхідності, у разі виникнення дефекту обладнання. Для досконалого виконання практичної частини конкурсу передбачено дві години часу, аби учасники могли детально, у повній формі викласти на папері процес з урахуванням усіх необхідних вимог», – зауважив заступник начальника ТЦ-2 по роботі з персоналом Олексій Смолянський.

Оцінювали роботу учасників представники цеху, навчально-тренувального центру, Первинної профспілкової організації та Організації молоді ППО РАЕС. Перемогу за підсумками конкурсних випробувань здобув Віталій Сніжко, який представлятиме РАЕС наприкінці жовтня на галузевому конкурсі профмайстерності. Друге місце отримав Владислав Березюк, третє – Олег Семенюк. Переможець працює на Рівненській АЕС неповні чотири роки, проте це не завадило хлопцю здобути найбільшу кількість балів в обох етапах конкурсу.

«Це вже друга моя участь у конкурсі професійної майстерності. Першого разу мені не вдалося отримати призове місце, тому цього разу я поставив за мету обов’язково увійти в трійку переможців. Відверто зізнаюсь, що були певні сумніви, на перше місце і не сподівався. Своєю перемогою завдячую не лише ретельній підготовці, а й підтримці моїх досвідчених колег, з якими працюю в зміні. Ми завжди колективно обговорюємо різні робочі питання та ситуації. Саме від них я отримав вичерпні відповіді на всі питання, що мене цікавили», – прокоментував переможець конкурсу Віталій Сніжко. – Участь у подібних конкурсах для мене – це не лише можливість просування по кар’єрній драбині, а й цілеспрямований особистісний розвиток та вдосконалення рівня професіоналізму в обраній спеціальності».

Усі призери отримають дипломи та грошові винагороди, а також здобудуть підвищення кваліфікаційної групи за умови вакансій.

Для довідки: У жовтні на майданчику Рівненської АЕС відбудеться галузевий конкурс професійної майстерності НАЕК «Енергоатом» серед молодих працівників за спеціальностями: лаборант хіманалізу, дозиметрист черговий, електрозварник, електромонтер з обслуговування електроустаткування, машиніст крана, слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування, водій автотранспортних засобів та машиніст-обхідник турбінного устаткування.

Щорічні конкурси професійної майстерності проводяться з метою закріплення професійних навичок, теоретичної підготовки працівників, підвищення рівня їхньої кваліфікаційної підготовки, зростання продуктивності праці, розвитку культури безпеки, удосконалення знань та вмінь працівників для забезпечення безпечного виконання робіт і поширення кращого досвіду.

Майстер виробничого навчання профтехучилища РАЕС Дмитро Моніч 14 місяців служив у лавах Збройних сил України, тож одну з «бойових пташок» передасть своїм побратимам – мешканцям громади: «Хочу подякувати від 117-ої окремої механізованої бригади за таку допомогу від колективу РАЕС. Хлопці на знак вдячності передають підписаний прапор та шеврон. Допомога від атомників – важлива й цінна. Найбільш потрібними для військових і досі є квадрокоптери та автомобілі. Постійною підтримкою Рівненська АЕС робить великий внесок для перемоги України в цій загарбницькій війні».

«Дрони дуже допомагають нашим хлопцям та дівчатам у війні, рятують життя. Це високоефективна й вкрай необхідна техніка, – коментує заступниця голови профспілки РАЕС, представниця волонтерської групи Тетяна Васильєва. – Ми ж маємо посилювати нашу допомогу. Звернення від військових продовжують безперервно надходити. Обладнання дуже дороговартісне і тільки дорожчає. Тому лише спільними донатами ми можемо закрити потреби наших захисників. Поодинці не впораємося, а здаватися не маємо права. Ми сильні тільки разом!»