#STANDWITHUKRAINE

Студенти Київської політехніки вважають РАЕС привабливим роботодавцем

Працівники Рівненської АЕС зустрілися зі студентами та викладачами Київської політехніки в межах профорієнтаційної діяльності та співпраці із профільними вишами країни.

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» є одним з найбільших навчальних закладів Європи, де навчається майже 25 тисяч студентів, аспірантів і докторантів. За роки існування він підготував майже 380 тисяч фахівців, серед яких і 423 працівники Рівненської АЕС.

Під час профорієнтаційного візиту до університету діяльність РАЕС презентували фахівці енергогенеруючого підприємства Ігор Вітковський та Оксана Железняк. Серед учасників зустрічі – студенти 3-6 курсів Інституту атомної та теплової енергетики, а також Факультету електроенерготехніки та автоматики. Це молодь, яка здобуває вищу освіту за спеціальностями «Атомна енергетика», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Атомники ознайомили хлопців та дівчат із перевагами працевлаштування на РАЕС, актуальними вакансіями, перспективами проходження практики на ядерному об’єкті та укладання тристоронніх договорів. До слова, сьогодні 12 здобувачів освіти НТУУ «КПІ» підписали договори «Заклад вищої освіти – РАЕС – Студент». Також вісім працівників РАЕС нині навчається в освітньому закладі за дуальною формою освіти та ще п’ять – на стадії укладання такого договору.

«Київська політехніка – один з основних профільних для атомної галузі закладів вищої освіти в Україні. Випускники нині працюють майже у всіх структурних підрозділах РАЕС, близько 30% з яких складає керівна ланка. Це один з найпопулярніших університетів серед молоді, яка в подальшому обирає професію на атомній електростанції», – підкреслює Оксана Железняк.

«У молодих людей було дуже багато запитань технічного характеру, вичерпні відповіді на які ми прагнули надати. Вони цікавилися питаннями диверсифікації ядерного палива, перспективи будівництва нових енергоблоків, зокрема дівчат цікавила гендерна політика на підприємстві. Чимало студентів висловили бажання майбутнього працевлаштування на РАЕС, тож, сподіваємось, ми мотивували їх приєднатися до нашої команди атомників», – зазначає Ігор Вітковський.