#STANDWITHUKRAINE

П’ята група спецрезерву презентувала проєкти розвитку Рівненської АЕС

На Рівненській АЕС завершилася програма підготовки п’ятої групи спеціального кадрового резерву керівників. Нині всі члени групи захистили власні проєкти, які сприятимуть розвитку енергогенеруючого підприємства.

Система підготовки кадрового резерву керівників різних ланок діє на Рівненській АЕС з 2017 року з метою розвитку і поглиблення управлінських компетентностей спеціалістів, що дає кандидатам можливість підвищити кваліфікаційний рівень, здобути навички у сфері менеджменту, з основ ефективної комунікації та пошуку шляхів вирішення складних завдань тощо. Захист індивідуальних проєктів працівників є заключним етапом цієї системи.

До п’ятої групи спецрезерву увійшли 11 працівників десяти структурних підрозділів РАЕС. У навчально-тренувальному центрі відбувся фінальний захист робіт останніх чотирьох кандидатів. Представники хімічного цеху (ХЦ), служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації (СНРтаПЕ), цеху зварювання енергоремонтного підрозділу (ЦЗ ЕРП) та навчально-тренувального центру (НТЦ) презентували дорожні карти реалізації своїх проєктів та перші реальні напрацювання. Їх оцінювали заступники генерального директора та представники відокремлених підрозділів за напрямами проєктів на чолі з головним інженером – першим заступником генерального директора. Захист передбачав також оцінку вміння резюмувати власну роботу не лише українською, але й англійською мовами.

Інженерка НТЦ представила власний навчальний курс «Прийняття ефективних експлуатаційних рішень». Метою навчання персоналу, який зайнятий в управлінні, експлуатації, чи ремонті та інженерно-технічного персоналу є набуття ним практичних навичок до структурованого підходу і процедур, слідування яким дозволить попередити помилки під час ухвалення експлуатаційних рішень. Нині вже проведено пробний семінар для цільової аудиторії із позитивними відгуками аудиторії. Пілотний семінар/тренінг та імплементація його в навчальний процес у навчально-тренувальному центрі РАЕС заплановано здійснити в листопаді поточного року.

Електрогазозварник ЦЗ ЕРП представив розробку нової тари для транспортування балонів з аргоном для зварювання, що буде впроваджена у промислову експлуатацію. Проєкт «Оснастки для переміщення зварювальних балонів» передбачає зменшення фізичного навантаження на працівників, скорочення термінів виконання робіт та дозволить підвищити рівень виробничої безпеки під час виконання зварювальних робіт на підприємстві.

Начальниця зміни ХЦ розповіла про свій проєкт «Ефективного вимірювання витрат реагентів на АЕС». Фахівчиня розглядає впровадження нового обладнання – вагового датчика на грейферному крані для вимірювання ваги матеріалів, що транспортуються, який дозволить точно вимірювати масу вапна. Поруч зі створенням нової системи обліку вапна та переглядом норм витрат ця ініціатива зменшить ймовірність помилок у розрахунках та забезпечить ефективний контроль витрат реагента на виробництві, а також дозволить знизити експлуатаційні витрати і забезпечити безперебійну роботу системи. Нині проведено аналіз існуючої системи списання вапна, здійснено підбір обладнання та розроблено технічні вимоги й умови постачання тензодатчика.

Інженерка СНРтаПЕ презентувала проєкт «Удосконалення системи диспетчеризації легкового транспорту РАЕС». Після дослідження замовлень транспорту визначено потребу в автоматизації процесу диспетчеризації. Для цього силами служби інформаційних технологій підприємства створено нове програмне забезпечення «Система контролю та управління транспортом РАЕС», дослідна експлуатація якого розпочнеться з січня 2024 року. Окрім економічного ефекту, осучаснення процесу замовлення станційного транспорту дозволить зберігати інформацію про це в безпечній та легкодоступній базі даних, оптимізує роботу диспетчера та знизить ризик помилок, сприятиме прозорості та підзвітності в організації.

«Усі проєкти, з певним доопрацюванням, заслуговують на подальший розвиток. Дякуємо вам за активну позицію. Головне, що ви небайдужі та маєте бажання робити впевнені кроки на шляху вдосконалення важливих процесів діяльності підприємства», – звернувся до членів групи кадрового спецрезерву головний інженер – перший заступник генерального директора РАЕС.