#STANDWITHUKRAINE

На РАЕС завершився навчальний семінар з підготовки персоналу

На Рівненській АЕС проведено двотижневий навчальний семінар для представників одеського відділення відокремленого підрозділу «Науково-технічний центр» (ВП НТЦ) ДП «НАЕК «Енергоатом» та Національного технічного університету України (НТУУ) «Київський політехнічний інститут» (КПІ) ім. Ігоря Сікорського.

На запит представників ВП НТЦ Компанії та викладачів НТУУ КПІ фахівцями НТЦ РАЕС організовано теоретично-практичне навчання за напрямом «Підготовка персоналу». Одна із цілей приїзду – обмін досвідом у навчальних методиках підготовки персоналу, що сприятиме оптимізації освітніх програм у технічних вишах, удосконаленню системи підготовки абітурієнтів та студентів, а також організації переходу атомників на посади оперативного персоналу АЕС.

Упродовж теоретичного курсу візитери заслухали доповіді провідних фахівців НТЦ РАЕС на різну тематику в обумовленому напрямі, побували в реабілітаційно-оздоровчому центрі НТЦ, інформаційному центрі «Полісся» та оглянули промисловий майданчик електростанції.

Другою метою навчального семінару стали практичні відпрацювання на повномасштабних тренажерах ПМТ-1000, оскільки сьогодні в одеському відділенні НТЦ «НАЕК «Енергоатом» та НТУУ КПІ також встановлені мультифункціональні тренажери. Як зазначили представники НТУУ КПІ, у виші заплановано під час навчального процесу, починаючи з третього курсу, активно використовувати тренажер, аби забезпечити більш якісний рівень практичної підготовки студентів. Завдяки цьому ще під час навчання майбутні спеціалісти атомної галузі матимуть змогу ознайомитися з підходами та принципами роботи тренажера, активно виконувати наукові дослідження.

Представник ВП НТЦ «НАЕК «Енергоатом» у м. Одесі розповів, що набуті практичні навички на ПМТ-1000 використовуватимуться для підтримки кваліфікації персоналу НАЕК «Енергоатом», вдосконалення протиаварійних та експлуатаційних інструкцій та реалізації аналітичних цілей, що в подальшому сприятиме розвитку енергетики України. Тому під час другої частини курсу гості змогли пройти тренувальні заняття на ПМТ-1000, детально ознайомитись з їхньою технічною базою, принципами та вимогами типових програм підготовки персоналу визначених посад на ПМТ-1000.

«Ми давно хотіли потрапити на Рівненську АЕС, щоб обмінятися досвідом у підготовці персоналу. Нам випала унікальна можливість попрацювати з висококваліфікованими спеціалістами навчально-тренувального центру. Впродовж навчання ми детально ознайомилися із принципами викладання та підготовки молодих спеціалістів, які розпочинають свій трудовий шлях на посадах оперативного персоналу АЕС. Сьогодні для викладачів важливо знати, чи є прогалини під час навчання студентів, на що конкретно варто звернути увагу. Крім того, знанням притаманна особливість старіння – з часом на АЕС змінюються інструкції, підходи і навіть самі енергоблоки, тому ми хочемо бути в курсі цих змін. На нашу думку, стажування такого формату повинно проводитись на постійній основі, аби викладачі могли синхронізувати свої знання з вашими. У нас було багато запитань, на які отримали вичерпні відповіді. Дякуємо і сподіваємося на подальшу тісну взаємовигідну співпрацю», – зауважив доцент кафедри атомної енергетики НТУУ КПІ Сергій Клевцов.

«Рівненська АЕС завжди відкрита до співпраці. Захід у такому форматі став пілотним. Взаємодія, обмін інформацією – це завжди корисний досвід для всіх її учасників», – зауважив заступник начальника НТЦ РАЕС з технічних засобів навчання Микола Павлюк.

Кожен учасник семінару отримав відповідний сертифікат про його проходження. На завершення відбулось обговорення підсумків навчання та перспектив співпраці в напрямі підготовки, а також підвищення кваліфікації персоналу АЕС.

«Сьогодні атомна галузь України, як і електротехнічна чи тепломеханічна, гостро потребує добре підготовлених кадрів. Примітно, що представники профільних вишів намагаються йти в ногу з часом, готові чути від нас підказки, вносити зміни у свої освітні програми. Рівненська АЕС прагне зміцнювати свій кадровий потенціал, тому готова ділитися інформацією. Абсолютно переконаний, що подібні навчальні семінари, особливо набуті практичні знання на ПМТ-1000, позитивно вплинуть на рівень якості підготовки студентів – майбутніх атомників. Часто викладачі вишів орієнтовані більше на теорію, а важливо, щоб вони приїздили і на виробництво, а також розуміли наші запити», – підсумував заступник генерального директора РАЕС з персоналу Богдан Шмигельський.