#STANDWITHUKRAINE

РАЕС підтримує STEM-освіту серед старшокласниць

З нагоди Національного дня дівчат в технологіях впродовж трьох днів старшокласниці Вараського ліцею №1 відвідували об’єкти Рівненської АЕС. Фахівці електростанції розкрили можливості кар’єрного розвитку для дівчат у технічному напрямі. Захід проводився з метою профорієнтації та подолання ґендерних стереотипів у виборі майбутньої професії.

Традиційно, у Національний день дівчат в технологіях школярки та студентки України відвідують технологічні компанії, щоб познайомитися з особливостями їхньої діяльності та дізнатися, як вони можуть побудувати свою кар’єру у сферах технологій. Сьогодні технологічні сфери є одними із провідних та найбільш інноваційних, однак частка дівчат і жінок у них все ще залишається низькою.

Першим зі структурних підрозділів, який відвідала одна із груп старшокласниць Вараського ліцею №1, стало управління інформації та зв’язків з громадськістю Рівненської АЕС. Дівчата мали змогу поспостерігати за процесом роботи інформаційної служби підприємства, попрактикуватися в телестудії та поспілкуватися з працівниками управління.

Далі в інформаційному центрі «Полісся» РАЕС для школярок провели екскурсію, під час якої вони познайомилися з історією будівництва та пуску енергоблоків Рівненської АЕС і її міста-супутника, а також дізналися, що таке атомна енергетика, її особливості, оглянули макети градирні та енергоблоків з реакторами типу ВВЕР-1000 і ВВЕР-440.

Крім того, в інформцентрі РАЕС відбулись три профорієнтаційні зустрічі учениць із працівницями підприємства: лаборантом з хімічного аналізу хімічного цеху (ХЦ) Вікторією Данилко, редактором газети «Енергія» Тетяною Коровайчук, інженером-технологом з водоочищення АЕС ХЦ Олесею Ярощук та заступником начальника відділу ліцензування Тетяною Старінською.

«Сьогодні при виборі майбутньої професією часто у випускників, у дівчат в тому числі, виникають труднощі. Проводячи такі заходи, хотілося розповісти про атомну енергетику України загалом, роль жінки та її перспективи розвитку в цій галузі. А ще – розвіяти усі стереотипи стосовного того, що жінка не може бути успішною у такій важливій галузі, як атомна енергетика», – прокоментувала лаборант з хіманалізу ХЦ РАЕС Вікторія Данилко.

На завершення група школярок побувала в навчально-тренувальному центрі (НТЦ) РАЕС, де разом із провідним інструктором з підготовки оперативного персоналу Ігорем Легким змоделювали різні штатні й позаштатні ситуації на повномасштабному тренажері блочного щита управління. Також про основне призначення та функції персоналу реабілітаційно-оздоровчого центру (РОЦ) дізналися від начальника відділу функціонального підтримання кваліфікації персоналу РОЦ НТЦ РАЕС Марії Юсин.

«У межах багаторічної плідної співпраці Вараського ліцею №1 та Рівненської АЕС другий рік поспіль у День дівчат в технологіях наші старшокласниці мають чудову нагоду відвідати об’єкти електростанції. У багатьох з них батьки працюють на РАЕС, тому вони, звичайно, цікавляться їхніми професіями, тим, де вони можуть себе знайти на цьому підприємстві. Цей захід дуже цікавий для учениць, оскільки вони є активними учасницями Всеукраїнської ініціативи «Дівчата STEM». Нашою метою було наживо продемонструвати особливості роботи успішних представниць сфери технологій, оскільки спілкування з ними є ефективним для профорієнтації юного покоління. Хотілося надихнути дівчат та підвищити їхній рівень віри у власні здібності й можливість побудувати STEM-кар’єру в Україні й на Рівненській АЕС зокрема. Дякуємо керівництву РАЕС за відкритість і активну участь в освітніх ініціативах», – підсумувала заступниця директора Вараського ліцею №1 Наталія Килюх.

Довідково: STEM – це акронім, який означає науку (Science), технології (Technology), інженерію (Engineering) та математику (Mathematics).