#STANDWITHUKRAINE

Місія підтримки ВАО АЕС на РАЕС: проведено спецпідготовку ремонтного персоналу

На Рівненській АЕС відбулася місія технічної підтримки Паризького центру ВАО АЕС за темою «Лідерство в техобслуговуванні і ремонті (ТОіР)».

Місія підтримки проводилась з ініціативи Рівненської АЕС для персоналу енергоремонтного підрозділу (ЕРП) з метою покращення показників ефективності. Спеціальну підготовку на цю тему під час теоретичних та практичних занять впродовж тижня проходили близько 40 майстрів та інженерів, які представляли всі цехи найбільшого структурного підрозділу електростанції. До слова, сьогодні в ЕРП РАЕС працює близько двох тисяч спеціалістів з техобслуговування механічного, турбінного, електричного, допоміжного і вантажно-підіймального обладнання; обладнання реакторного відділення та загальностанційних об’єктів тощо. До проведення навчання були залучені також інструктори навчально-тренувального центру та психологи відділу розвитку персоналу електростанції.

Теоретична підготовка фахівців відбулася у форматі онлайн-тренінгу, що складався із семи основних модулів, створених на основі кращих світових практик: «Основи техобслуговування і технічні навички», «Таймменеджмент. Лідери в ТОіР», «Розуміння помилок», «Коучинг», «Формування моделі поведінки. Позитивне заохочення», «Психологічна безпека», «Лідери на місцях». Навчальні презентації стосувалися низки аспектів ТОіР, які пов’язані з лідерством в сфері ремонту, взаємодією з робітниками, стимулюванням удосконалень, коучингом та підкріпленням стандартів. Спікером виступив керівник команд у ВАО АЕС-ПЦ для проведення місій підтримки Пітер Хемелсот, досвід якого складає близько 230 проведених місій за 14 років роботи. У програмі тренінгу були також враховані сильні та слабкі сторони учасників, що було визначено за результатами попереднього анкетування.

Виконання практичних завдань відбувалося в майстернях профтехучилища РАЕС на макетах-тренажерах автоматичного вимикача та перевірки щільності фланцевих з'єднань і арматури. Учасники спецпідготовки поділилися на декілька груп. Вони виконували роботи, спостерігали за роботами, аналізували помилки як виконавців, так і спостерігачів. Роботи виконувалися відповідно до технологічних карт, у яких завчасно були закладені помилки з метою напрацювання критичного мислення. Попередньо для атомників було проведено тренінг щодо правильного проведення спостереження за роботою персоналу та надання зворотного зв’язку. У підсумку кожна група презентувала вищому керівництву станції свій план дій (заходів) щодо покращення лідерства за напрямом технічного обслуговування і ремонту на РАЕС.

Головний технолог - начальник служби головного технолога ЕРП РАЕС Олексій Попов розповів, що цілями місії підтримки є обмін ідеями, досвідом і практиками у таких сферах: належного контролю за роботою з боку керівників; ефективної комунікації між керівниками та працівниками на етапах підготовки, виконання та завершення роботи; управлінського аналізу робіт щодо достатності інструментів, матеріалів; нагляду за мінімізацією людських помилок при розробці супроводжувальних документів; ефективного управлінського контролю за результатами навчання ремонтного персоналу. Атомник впевнений, усі цілі місії – досягнені.

«Представник Асоціації висловив глибоку підтримку Україні. Під час тренінгу спікер також прагнув не лише дати базові знання, а й мотивувати до дій, – підкреслив Олексій Попов. – Здобуті знання та практики учасники місії поширять серед колег структурного підрозділу, розробивши конкретні заходи для покращення лідерства в цехах. Заходи, затверджені вищим керівництвом станції, будуть впроваджуватися на підприємстві найближчим часом. Ми очікуємо, що впродовж року серед ремонтного персоналу значно підвищаться показники ефективності».