#STANDWITHUKRAINE

Обдаровану учнівську молодь міста-супутника РАЕС відзначено подяками Компанії

Подарунки і Подяки від ДП «НАЕК «Енергоатом» за високі досягнення у вивченні профільних для атомної галузі предметів отримали учні закладів освіти Вараша – переможці та призери шкільних олімпіад із фізики та математики всеукраїнського та обласного етапів. Заохочувальними подарунками відзначені і вчителі, які готували до участі в олімпіадах талановитих школярів. Після урочистого нагородження відбулася екскурсія у навчально-тренувальному центрі (НТЦ) Рівненської АЕС.

Висока кваліфікація та професіоналізм персоналу – це той фундамент, на якому ґрунтується лідерство ДП «НАЕК «Енергоатом» в енергетичній сфері, тому одним із ключових напрямів діяльності Компанії є забезпечення її потужного кадрового резерву. З метою формування вмотивованого та кваліфікованого кадрового потенціалу Компанія приділяє значну увагу роботі з молодим поколінням, реалізовуючи різноманітні інформаційні, просвітницькі і конкурсні заходи.

Під час урочистого нагородження заступник генерального директора з персоналу РАЕС Богдан Шмигельський та заступниця начальника управління інформації та зв’язків з громадськістю (УІтаЗГ) електростанції Ірина Жук вручили вісьмом обдарованим учням 8-11 класів освітніх закладів міста Вараша Подяки та подарунки від НАЕК «Енергоатом». У 2022-2023 навчальному році діти показали високий рівень знань із фізики та математики в ІІІ обласному та ІV національному етапах шкільних олімпіад. Крім того, заохочувальні подарунки отримали і їхні наставники, які готували до участі в розумових змаганнях талановитих школярів.

За словами заступника генерального директора РАЕС з персоналу Богдана Шмигельського, подібні заходи спрямовані на підтримку дітей із міст-супутників АЕС України, які в період війни з російським загарбником залишились на території країни та демонструють високі конкурентні результати у навчанні з профільних для атомної галузі предметів, а також на мотивацію їх до отримання освіти за атомно-енергетичним напрямом у профільних закладах вищої освіти.

«Насамперед дякуємо вчителям, оскільки саме вони закладають основи у підготовку майбутніх професіоналів, які в подальшому приходять працювати на Рівненську АЕС. Їхня робота є клопіткою та безперервною, з особистою зацікавленістю та 100-відсотковою самовіддачею. Учням, у свою чергу, бажаю не зупинятись, а надалі розвиватись, вдосконалюватись і рухатись лише вперед. Ви вже демонструєте гідний рівень знань з математики та фізики, які є профільними предметами при вступі у престижні технічні виші України. Нині Рівненська АЕС співпрацює із сімома такими ЗВО, з якими студент має можливість укласти тристоронній договір «ЗВО – РАЕС – студент». Технічні спеціалісти нині необхідні, і потреба в них зростає. Тому я запрошую вас обирати технічні професії й опісля долучатись до команди Рівненської АЕС», – зауважив Богдан Шмигельський.

У межах заходу заступниця начальника УІтаЗГ РАЕС Ірина Жук запросила учнівську молодь брати участь в освітніх конкурсах та проєктах, які реалізовує Енергоатом та Рівненська АЕС: «Все буде Україна», «Атом шукає таланти» та «Мій рідний край – моя історія жива». Також старшокласникам запропонували долучитись до профорієнтаційного проєкту «Ядерна школа РАЕС», який стартуватиме у жовтні поточного року з метою допомогти школярам у виборі професії, поширити знання про мирний атом та підготувати майбутнє покоління енергетиків ще зі шкільної лави.

На насиченій та цікавій екскурсії учні побували в НТЦ РАЕС, де провідний інструктор з підготовки оперативного персоналу Ігор Легкий продемонстрував макети енергоблоків, паливної касети, пояснив принцип роботи реактора. На прикладі повномасштабних тренажерів ПМТ-440 та ПМТ-1000 він показав, як працює енергоблок у разі збою або відмови обладнання, а також розповів, якими знаннями та уміннями має володіти персонал Рівненської АЕС, аби робота підприємства була максимально безпечною та ефективною. Крім того, юні гості разом із вчителями відвідали реабілітаційно-оздоровчий центр НТЦ РАЕС, дізналися про основне його призначення та особливості роботи персоналу.

«Дуже приємно, що керівництво компанії «Енергоатом», зокрема Рівненської АЕС, веде постійний діалог із вчителями та учнями у різних форматах. Подібний прояв уваги – це ще більша мотивація для школярів, оскільки вони відчувають підтримку професіоналів такої важливої галузі, як енергетична. Переконана, що після сьогоднішнього знайомства з об’єктами РАЕС хтось зі старшокласників у майбутньому стане частиною колективу рівненських атомників», – прокоментувала вчителька математики Вараського ліцею №1 Галина Івасюк.

Учениця 8-го класу Вараського ліцею №1 Марія Скібчик посіла друге місце на ІІІ обласному етапі олімпіади з фізики. «Дуже рада, що Рівненська АЕС підтримує і заохочує нас, школярів, до участі в різних освітніх заходах. Особисто мене це мотивує ще більше старатися та займати ще кращі місця. Сьогодні я вперше побувала на такій екскурсії, де отримала масу позитивних емоцій, дізналась багато цікавого. Найбільше сподобались повномасштабні тренажери, на яких ми змогли потренуватись і відчути себе справжніми атомниками, – ділиться враженнями Марія Скібчик, – Оскільки мені подобається вивчати фізику та математику, а до закінчення навчання лишається недовго, я вже замислююсь про вибір майбутнього фаху, який буде пов'язаний із енергетичною сферою. Тим більше мої рідні та батьки працюють на Рівненській АЕС і я точно знаю, що атомна станція – це безпечне підприємство, а професія атомника нині є дуже престижною».