#STANDWITHUKRAINE

Атом шукає і знаходить таланти

Вараську молодь відзначено дипломами і подарунками НАЕК «Енергоатом» у межах проєкту «Атом шукає таланти», мета якого підтримати творчих школярів у містах-супутниках відокремлених підрозділів Компанії.

Нагородження сувенірними подарунками та дипломами від Енергоатома відбулося в інформаційному центрі РАЕС «Полісся». Їх отримали Євгеній Піший, Марта Пилипчук, Аполлінарія Павлік, Дмитро Карпович, Віктор Килюх, Анастасія Мордас, Христина Полуйко, Яна Уточкіна та Матвій Данько. Усі діти – різні, але без винятку всі – талановиті: у спорті, творчості чи навчанні. Багато з них в майбутньому хотіли б працювати на РАЕС.

Привітав дітей та подякував за активну життєву позицію заступник генерального директора електростанції з персоналу Богдан Шмигельський та заступниця начальника управління інформації та зв’язків з громадськістю підприємства Ірина Жук.

«Нині не так часто трапляються приємні події, тож ми намагаємось насолодитися кожною з них. Дуже приємно, що діти та їхні батьки беруть участь у корпоративних конкурсах РАЕС та Компанії, таким чином популяризують атомну енергетику, як екологічно чисте виробництво. Тож дякуємо кожному за активність і запрошуємо до участі у наших наступних заходах та до співпраці з Рівненською АЕС. Діти та атомна енергетика – це наше майбутнє», – прокоментував Богдан Шмигельський.

Євгеній Піший – учень КДЮСШ РАЕС, майстер спорту та чемпіон України з греко-римської боротьби (серед кадетів 2006-2007 р.н.). У червні цього року хлопець взяв бронзу у своїй ваговій категорії на одних із найпрестижніших змагань Європи серед найсильніших спортсменів континенту – Європейських школярських іграх в Сербії.

«Цей вид спорту я обожнюю з дитинства. Тут не важливий ні талант, ні досвід – важливо постійно працювати над собою і лише тоді все вдасться. Я пишаюся своїми нагородами, однак мені є куди рости, тож я буду й надалі старанно працювати та йти до своєї цілі», – зазначив Євгеній.

Яна Уточкіна – учасниця проєкту «Ядерна школа РАЕС». Дівчина приїхала до Вараша минулого року. Через повномасштабне вторгнення їй довелось залишити рідне місто Бровари. На проєкті вона ближче познайомилась з атомною енергетикою та навіть стажувалась на посаді генерального директора РАЕС. Цього року Яна готується до навчання у виші – КНУ ім. Т. Шевченка. Захоплюючись програмуванням, дівчина обрала за майбутню спеціальність «Комп’ютерні науки».

«Після участі в освітньому проєкті РАЕС я здобула цінний досвід, стала більш впевненою у своїх силах та своєму виборі майбутньої професії. Проєкт «Атом шукає таланти» став не менш цікавим для мене і показав, що потрібно розвиватися і ніколи не боятися рухатися вперед», – зауважила Яна.

Дмитро Карпович вчиться на зварника у профтехучилищі Рівненської АЕС та з дитинства захоплюється малюванням. Нині в училищі розміщена виставка його робіт – перша в житті юного художника. І хоч майбутня професія пов’язана із процесами виготовлення, обробки та ремонту металевих виробів, Дмитро бачить у ній елементи творчості.

«Напевне, це сімейний талант – моя мама обожнює малювати, також малював дід. В основному я малюю пейзажі й тварин, а надихає на це краса навколо. Хочеться закарбувати певний момент на полотні, зловити цю мить і залишити не лише у пам’яті. Хочу побажати творчій молоді йти до своєї мети, незважаючи ні на що, не слухати інших і займатися тим, що їм до душі. Це їхні життя, їхні мрії», – поділився думками юний митець.

Анастасія Мордас – майбутній слюсар із систем вентиляції. Наразі вона єдина дівчина, яка поряд з хлопцями здобуває фах у ПТУ РАЕС. Визначитися з професією свого часу допомогла участь в проєкті «Ядерна школа РАЕС». Анастасія старанно вчиться та отримує підвищену стипендію. Найбільша її ціль – працювати на Рівненській АЕС.

«Дякую організаторам «Атом шукає таланти» за можливість показати себе. Це справді стимулює молодь до розвитку, зароджує впевненість і розуміння, що нас помічають і підтримують. Приємно знати, що твій талант ніде не загубиться, тобі можуть дати початок, а ти можеш зробити перший крок назустріч мрії», – підкреслила Анастасія.

Незважаючи на юний вік, Марта Пилипчук вже досить відома у місті атомників волонтерка. Ще з початку повномасштабного вторгнення дівчинка захотіла бути корисною. Вона малює картини, продає їх, а зібрані гроші передає волонтерам на закупівлю обладнання для наших захисників. Марта продала вже десятки робіт. А нещодавно виготовила вазу із тубуса снаряда 155 калібру, використаного на донецькому напрямку, та розіграла його в соцмережах, таким чином разом з мамою вона збирає кошти для підрозділу, де служить її дядько.

Аполлінарія Павлік – призерка конкурсу науково-дослідницьких робіт «Мій рідний край – моя історія жива». У своїй роботі дослідила історію поліської вишиванки, в тому числі вивчала давні сорочки, які зберігаються в етнографічному куточку інформцентру РАЕС «Полісся». Юна дослідниця вивчила давні символи, орнаменти та їхнє значення і може багато розповісти про вишивку, яка, наприклад, притаманна місцевості регіону розташування РАЕС.

Віктор Килюх торік завоював гран-прі у конкурсі рефератів Рівненської АЕС ім. Володимира Коровкіна з роботою «Цифрові електричні станції». Готується до вступу в омріяний виш. Улюбленими предметами у школі були фізика і хімія, він полюбляв проводити дослідження й експерименти та, окрім любові до точних наук, Віктор пише вірші, складає пісні й грає на гітарі.

Христина Полуйко стала переможницею всеукраїнського конкурсу «Оберегова лялька-мотанка». Школярка не тільки створила оригінальну ляльку, прикрасивши її патріотичними синьо-жовтими барвами, а й разом із вчителькою дослідила історію і традиції цього надзвичайно давнього українського мистецтва.

Матвій Данько – юний волонтер. Він заощаджував гроші та заробляв їх самостійно – продавав мед із пасіки. За зароблені кошти військовим придбали й передали бінокль. А ще хлопчик написав листа воїнам, у свою чергу захисники розмістили в соцмережах відео, де подякували йому і всім юним патріотам за підтримку.