#STANDWITHUKRAINE

Атомників систематично інформують, як діяти в умовах воєнної загрози

На Рівненській АЕС систематично проводиться роз’яснювальна робота щодо дотримання працівниками електростанції правил безпеки при загрозі та виникненні надзвичайної ситуації, в тому числі в умовах воєнного стану. Таку роботу у форматі бесід здійснюють працівники управління з питань аварійної готовності та реагування (УПАГР) Рівненської АЕС.

Перевірки стану цивільного захисту та техногенної безпеки щороку проводяться у кожному структурному підрозділі електростанції. Під час таких перевірок працівники УПАГР інформують персонал про правила безпеки у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, заходи, що здійснюються для попередження та ліквідації їхніх наслідків, про загрозу та виникнення несприятливих гідрометеорологічних явищ. Нагадують порядок дій у разі радіаційної аварії, які передбачені аварійним планом, та про дії населення в умовах воєнного стану.

Усі рекомендації надаються за інформацією, опрацьованою в аварійному плані підприємства, де прописано, як діяти при загрозах природного і техногенного характеру, а також за даними ДСНС, МОЗ, ВООЗ тощо. У форматі бесіди фахівці розповідають про прийом препарату «йодид калію»: пояснюють його дію, правильне дозування, вплив на організм та чому його не можна пити просто так. Нині представники УПАГР роблять акцент не лише на протирадіаційних заходах, а й поведінці в умовах воєнної загрози.

Помічник генерального директора – начальник управління з питань аварійної готовності та реагування Андрій Забродоцький наголошує: працівники електростанції повинні знати і пам’ятати, як діяти в нинішніх воєнних умовах: «Ми постійно актуалізуємо інформацію, виходячи з вимог сьогодення. Наша держава перебуває у стані війни. Українці повинні бути готові, аби максимально не допустити паніки і зберегти життя своє та своїх близьких».

Під час бесід фахівці УПАГР нагадують працівникам електростанції про правила поведінки під час оголошення повітряної тривоги, під час безпосередньої загрози, а також про «тривожні валізки» та їхній вміст: документи, гроші, життєво важливі ліки, мінімальний запас одягу та їжі та максимальний запас води – не менше двох літрів на одну особу на добу.

«Сьогодні такий діалог потрібний та цінний. Ми даємо змістовну та стислу інформацію. Повторюємо про місцезнаходження пунктів евакуації в місті. Нагадуємо правила поведінки у побуті під час екстремальних ситуацій. Розповідаємо, як опанувати паніку та що брати із собою в разі евакуації, де краще шукати прихистку, якщо поруч немає укриття та інше», – коментує начальник відділу захисних споруд УПАГР Ельвіра Ковальська.