#STANDWITHUKRAINE

Впровадження інновацій у атомну енергетику – тема міжнародної галузевої конференції цього року

Працівники Рівненської АЕС презентували власні напрацювання із вдосконалення діяльності атомної електростанції на V Міжнародній конференції «Перспективи впровадження інновацій у атомну енергетику».

Щорічний захід організовано у Києві Українським ядерним товариством, Радою молодих вчених при відділенні фізико-технічних проблем енергетики НАН України, Інститутом проблем безпеки АЕС НАН України за підтримки НАЕК «Енергоатом», а також провідних українських і зарубіжних компаній, що співпрацюють із підприємствами української ядерної галузі.

Упродовж двох днів близько 220 науковців та фахівців галузі обговорювали актуальні питання атомної енергетики, досягнення та перспективи її подальшого розвитку. Програма конференції також передбачала експертну дискусію за темою «Функціонування та розвиток атомної енергетики з урахуванням російської агресії». Загалом представлено близько 60 доповідей.

Серед учасників – працівники РАЕС, члени ВП ГО «УкрЯТ» у Рівненській області: головний фахівець з АЕС відділу головного технолога Павло Кузнєцов, начальник лабораторії цеху теплової автоматики та вимірювань Олександр Лавренчук та інженер-електронік цеху Олександр Федінчик. Представлені дослідження атомників – призові роботи цьогорічного конкурсу наукових проєктів «Атомні інноватори».

Олександр Лавренчук презентував на конференції доповідь щодо системи візуалізації карток технологічної сигналізації на енергоблоці №3 РАЕС. На базі програмно-технічного комплексу ця система успішно зарекомендувала себе під час промислової експлуатації і буде поширена на інших енергоблоках АЕС України як оперативний інструмент для відображення інструкцій реагування.

Павло Кузнєцов презентував доповідь щодо оптимізації фосфонатної корекційної обробки охолоджуючої води циркуляційної системи технічного водопостачання Рівненської АЕС за критерієм варіабельності.

«Дослідження проведено спільно з професором НУВГП, де я є аспірантом, Ольгою Бєдунковою. Воно стосувалося впливу температури водних скидів Рівненської АЕС на встановлений природний баланс кругообігу та співіснуючих форм біогенних елементів у воді річки Стир. Саме температурні ефекти як прояв антропогенного впливу можуть погіршувати природний баланс цих елементів у водоймах. Моє дослідження показує, що скид зворотних вод РАЕС не перевищує нормовану величину за температурою та не впливає на зміщення рівноваги та баланс сполук у воді річки Стир, що вкотре доводить екологічність експлуатації атомних електростанцій», – зазначив Павло Кузнєцов.

За результатами конференції буде опубліковано збірник тез доповідей учасників на сайті ГО «УкрЯТ», зокрема, презентації вже доступні за посиланням. Кращі публікації увійдуть до науково-технічного журналу «Ядерна енергетика та довкілля».