У пошуку нових кадрів для Південноукраїнської АЕС представники підприємства взяли участь у Державній кваліфікаційній атестації здобувачів освіти Южноукраїнського професійного ліцею, що навчались за інтегрованою спеціальністю «Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів». Захист робіт відбувся 23 лютого.
Директор Южноукраїнського професійного ліцею Сергій Невідомий підкреслив, що атомна станція виступає давнім соціальним партнером закладу. Якраз для потреб підприємства у кадрах його і було створено у 1987 році. Сьогодні тут навчають електромонтерів, слюсарів, електрозварників та представників інших робітничих спеціальностей. Ті учні, які добре зарекомендують себе під час практики, у майбутньому мають усі шанси працевлаштуватися на Південноукраїнську АЕС.
За спеціальністю «Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» у професійному ліцеї готують 1,5 року. Державна кваліфікаційна атестація – фінальний етап освітнього процесу. Це своєрідна перевірка знань, отриманих протягом навчання в освітньому закладі, а також захист дипломних робіт. Майбутнім кваліфікованим робітникам слід було виготовити будь-який виріб, а потім презентувати його та виробничий процес: технологічну карту зварювання, обладнання та інструмент, що використовувався під час роботи, розповісти про критерії якості та техніку безпеки. Крім того, треба було відповісти на додаткові запитання, які ставили члени екзаменаційної комісії. У своєрідному екзамені для робітничих кадрів брали участь троє представників Південноукраїнської АЕС.
Державну комісію очолив інструктор навчально-тренувального центру Віталій Супрунов. У якості почесних гостей на захід були запрошені старший майстер цеху ремонту і технічного обслуговування систем вентиляції та кондиціонування повітря (ЦРТО СВКП) Ігор Джус, а також начальник цеху зварювання (ЦЗ) енергоремонтного підрозділу Олександр Шульженко. “Більше 50% працівників підрозділу, який я очолюю, у свій час навчались у Державному навчальному закладі “Южноукраїнський професійний ліцей”. Аби уникнути дефіциту кадрів, завжди намагаюся брати участь у кваліфікаційній атестації, щоб підібрати молодих та талановитих випускників. Вони отримують під час навчання хорошу базу, а ми вже їх на місці підтягуємо на практиці”, - зазначив начальник ЦЗ ПАЕС Олександр Шульженко. Серед двадцяти дев’ятьох випускників ліцею атомники сподіваються побачити майбутніх колег. З багатьма знайомі, адже зустрічалися та спілкувалися під час виробничої практики. Дехто з випускників вже зараз визначився з подальшими планами та готовий робити перші кроки на професійному шляху.
Співпраця між професійним ліцеєм та Південноукраїнською АЕС не обмежується лише залученням представників підприємства до екзаменаційних комісій. У межах взаємодії передбачені консультації з профорієнтації, виробнича та переддипломна практика, стажування майстрів та викладачів у цехах атомної станції, працевлаштування кращих випускників. Отримання професійно-технічної освіти для молоді – це можливість вже у 18-19 років розпочати трудову діяльність і мати перспективну роботу.