#STANDWITHUKRAINE

На ПАЕС відбувся конкурс наукових доповідей серед молодих працівників

На Південноукраїнській АЕС відбувся публічний захист наукових робіт молодих працівників. Тема війни стала головним меседжем переможних доповідей цьогорічного конкурсу. Загалом з семи конкурсних робіт три були пов’язані з війною в Україні. Журі навіть рекомендувало на майбутнє виділити цю тематику в окремий конкурсний напрям.

Конкурс наукових доповідей був започаткований спільно адміністрацією та профспілковим комітетом НАЕК «Енергоатом» у 2009 році. Перший етап проходить на майданчиках АЕС, а другий – фінальний – у Дирекції Компанії. Мета заходу - стимулювання ініціативи, розкриття науково-технічного потенціалу, підвищення загального рівня знань, генерація нових ідей у молодих працівників. Не менш важливим завданням є пошук нових шляхів оптимізації виробничого процесу. Південноукраїнська молодь запропонувала свої ідеї та думки на розгляд компетентного журі вже 14-ий раз поспіль. Роботи подавали за двома напрямами: соціально-профспілковим і виробничим.

У соціальному напрямі кращою журі визнало роботу психолога навчально-тренувального центру ПАЕС Олексія Гончаренка «Психологічна реабілітація військовослужбовців з посттравматичними стресовими розладами та психологічна допомога і едукація членів їх сімей та переселенців». Цю тему Олексій розвиває вже не перший рік, зокрема, виступав з нею і на одному з попередніх конкурсів. «Заохочення, які ми отримуємо за Перемогу, це дуже добре, - каже Олексій, - але насамперед, я думаю, якщо ти носиш в собі якусь ідею, то хочеш передати її людям. І це найперше, що має тебе мотивувати. Звісно, якщо в мене з’являться ще ідеї, я буду намагатись втілювати їх в роботу і приходити з ними до керівництва, щоб нас чули, тому що тільки через персонал ми можемо змінювати нашу роботу на краще».

У виробничому напрямі журі віддало першість розробці електрослюсаря цеху теплової автоматики та вимірювань Владислава Гончарука «Комплекс раннього сповіщення та протидії малим безпілотним літальним апаратам». «Цього року в конкурсі брали участь сильні фахівці в своїх сферах і було цікаво слухати доповідачів, – розповідає Владислав. - Я готовий до захисту своєї роботи в НАЕК, адже вважаю, що нам потрібно розробляти високоінтелектуальні автоматизовані системи в Україні, не залежати від інших країн. Це дуже важливо - технологічно розвиватись, і тому я в цьому напрямку працюю, а також заохочую інших людей – молодих спеціалістів. Навчаю їх простим прийомам, з яких починав і я. Ми допомагаємо Збройним Силам, продовжуємо це робити з червня 2022-го року і зробили вже дуже багато корисних речей, постійно удосконалюємося, придумуємо щось нове.

Склад конкурсних комісій, як завжди, був представницький: перші керівники підприємства спланували свій час так, щоб не тільки ретельно вивчити доповіді, а й поспілкуватися з молодими колегами. Члени комісій зауважили, що враховували практичну цінність розробок учасників конкурсу, уміння викласти матеріал. Висловили сподівання, що й надалі молоді працівники генеруватимуть нові ідеї, які будуть корисними для підприємства. Зауважили також, що участь у подібних заходах – це можливість краще проявити себе, отримати досвід публічних виступів.

На Південноукраїнській АЕС майже 2 тисячі працівників віком до 35 років. Саме конкурси наукових доповідей та професійної майстерності заохочують молодих атомників до виробничої та соціальної активності, сприяють професійному і кар’єрному зростанню.

Багато нинішніх конкурсантів пробують свої сили у змаганні вже не вперше. Дехто з них – призери попередніх конкурсів. Автори призових робіт будуть нагороджені преміями, згідно з «Положенням про проведення конкурсу наукових доповідей серед молодих працівників ДП «НАЕК «Енергоатом», а двоє найкращих (за напрямами) представлять Південноукраїнську АЕС на галузевому конкурсі наукових доповідей серед молодих працівників енергокомпанії.