#STANDWITHUKRAINE

Філія ВП «Атомремонтсервіс»

Історія створення

З метою підвищення управління якістю і ефективності виконання ремонтних робіт, здійснюваних на атомних електростанціях України, 24 листопада 2000 року був підписаний наказ ДП «НАЕК «Енергоатом» № 821 про створення на базі ЦЦР ДСП ЧАЕС відокремленого підрозділу «Атомремонтсервіс» (ВП АРС). 21 лютого 2001 року ВП АРС включений до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України (довідка Держкомстату України № 1494-01). ВП «Атомремонтсервіс» має свої виробничі ділянки в містах-супутниках АЕС України : Нетішин (ВП ХАЕС), Южноукраїнськ ( ВП ПАЕС) і Вараш (ВП РАЕС).

Мета та напрямки діяльності

Безпечне та ефективне виконання складних і позарегламентних ремонтних робіт, зокрема з монтажу, реконструкції й модернізації обладнання на атомних електростанціях; робіт з контролю і ремонту тепловидільних збірок (ТВЗ) із використанням Стенду інспекції та ремонту палива (СІРП). Згідно з наказом від 26.08.2020 №664 на ВП «Атомремонтсервіс» покладено функції з введення в експлуатацію та експлуатації Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).
Основними функціями відокремленого підрозділу є:

  • монтаж, ремонт, реконструкція і модернізація обладнання АЕС;

  • комплексний інженерно-технічний супровід і організація ремонтного обслуговування обладнання АЕС;

  • підготовка, перепідготовка і підтримка кваліфікації ремонтного персоналу.

ВП «Атомремонтсервіс» має 5 ліцензій і 15 дозволів на право виробництва робіт в атомній енергетиці. ВП АРС має сертифікат системи менеджменту якості згідно з ISO 9001:2008.

Співробітники ВП «Атомремонтсервис» - це висококваліфіковані фахівці і робітники, які мають практичний досвід роботи в атомній енергетиці, оснащені передовими технологіями та унікальним дорогим обладнанням і устаткуванням, що дозволяє ефективно виконувати роботи на всіх АЕС Компанії.

До складу ВП «Атомремонтсервіс» ДП НАЕК «Енергоатом» входять наступні структурні виробничі підрозділи

  • Цех з ремонту тепломеханічного обладнання;

  • Цех з ремонту електротехнічного обладнання;

  • Цех з ремонту теплової автоматики;

  • Цех вогнезахисних і антикорозійних робіт;

  • Інженерний центр;

  • Відділ неруйнівних методів контролю та вимірювань;

  • Навчально тренувальний центр.

Досягнення

У 2017 році персонал ВП "Атомремонтсервіс" пройшов навчання та почав самостійно здійснювати інспекцію ядерного палива Westinghouse (ТВЗ-W/WR) із використанням стенда інспекції та ремонту палива (СІРП). У 2020 році Атомремонтсервіс вперше в Україні успішно здійснив капітальний ремонт циліндра високого тиску (ЦВТ) турбоагрегату К-1000-60/1500. Роботи з повної заміни ротора високого тиску на новий модернізований та заміни проточної частини ЦВТ на нову відбулись під час ППР. Унікальність виконаних робіт полягала в необхідності переміщення корпусу всього ЦВТ разом з підшипниковою опорою. Ніколи раніше в Україні на жодній з АЕС не переміщували корпус циліндра разом з монтованими трубопроводами. Завдяки професіоналізму фахівців АРС на енергоблоці №2 ЮУАЕС з’явилась можливість збільшити електричну потужність на додаткові 12 МВт і збільшити часовий інтервал між необхідними регламентними роботами на турбоагрегаті К-1000-60/1500.