Віцепрезидент ДП «НАЕК «Енергоатом» Хартмут Якоб привітав рішення про корпоратизацію Компанії, за яке проголосували 259 народних депутатів.

Підготовка до корпоратизації Енергоатома, підкреслив Хартмут Якоб, тривала з 2013-го й відповідала міжнародним зобов'язанням України. Але саме протягом двох останніх робіт у цьому напрямі суттєво прискорилась, що й дало отримати позитивний результат.

«Уряд підготував законопроєкт про корпоратизацію Компанії, а народні депутати швидко, наскільки це можливо, його розглянули й ухвалили. Щиро вдячний усім, хто наближав нас до мети!» – зазначив віцепрезидент НАЕК.

Хартмут Якоб наголосив на тому, що корпоратизація Енергоатома не вплине на зміну власника: 100% його акцій і надалі належатимуть державі. Водночас це допоможе підвищити прозорість і ефективність керування, залучати інвестиції та фінансувати нові проєкти, збільшить капіталізацію Компанії, адже буде встановлено справедливу вартість її активів.

«В Україні вже є успішний досвід корпоратизації державних підприємств, тож Енергоатом не буде першопроходцем. Водночас Компанію на цьому шляху підтримують країни G-7, Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжнародний валютний фонд. Тож попереду багато роботи. Впевнений, що все подолаємо і переможемо!» – сказав він.